6 Aralık 2011 Salı

Neydi hayatımın 7 gerçeği?

Hayatımın 7 gerçeği neydi?
Bak, en tepede ne yazıyor?
Ama yine de söyle diyorsan sen, buyur buradan yak...1- DOĞUM 
    Kendi doğumum,
    Evlatlarımın doğumu,
    Sevdiklerimin doğumu,
    Aşkın doğumu,
    Ülkemin doğumu,
    Ülkülerimin doğumu,
    Amaçlarımın doğumu...

2- SEVGİ
     Milyonlarca spermin arasından sadece bir tanesi, bir yumurtayla birleştiğinde oluştu sevgi. İster bilerek ister bilmeyerek, ister farkındasındır ister değilsindir ama o; sen kadar gerçek, ben kadar gerçek...

3-NEFRET
    Atmaya da çalışsan aklından, dindirmeye de çalışsan yüreğindeki akslarını, bir sebepten ve çoğunlukla insanı tarumar eder cinsten aniden çıkan.

4-NEFES
   Öyle gerçek ki; sen kendi başına gerçekleştiremezsen solunum cihazına bağlıyorlar seni. İlle de alman lazım, kaçış yok. Kafanın üstünde bir beyin, kaburgaların içinde taşıdığın o kalp durmadıkça; mecburen, mecburen.

5-EKMEK PARASI
   İster somun, ister pide; ister kuru yavan, ister ballı yağlı...Nasıl olursa olsun kursağından geçmemiş bir yaratılmış yok ki! Gerçek olmasın da ne olsun? Üstüne, dünya dediğin şu alemde hemen her şey, neticesinde sadece onun için değil mi?

6-İKİYÜZLÜLÜK
   Hani kanırtılmış gibi, hani içine bıçak sokmuşlar da har saniye biraz daha içeri sokuyorlarmış gibi acıtan, kanatan; mevki, rütbe, para, iş, çoluk çocuk, eş, sevgili telaşı ile yani yaşam ile içiçe girmiş, sen kırmaya çalıştıkça birilerinin sürekli çoğalttığı, pes etme noktasına gelmen için uğraşan, haklıyı haksızla aynı kefeye koyan...

7-DÜĞÜN
   Son an,
   Son nefes,
   Son bakış,
   Son söz,
   Son gelinlikle gelen...

Bir Yanılsama - Görmek


Sen sordun, ben söyledim.

1 yorum:

okuyan dedi ki...

Bir mim anca bu kadar güzel cevaplanır.
Sevgilerimle.