30 Ağustos 2010 Pazartesi

30 Ağustos

Ey ahali!
Dek durun, bugün zaferi kutluyoruz zaferiiiiiii!

30 Ağustos 2010 gazete başlıkları ie başlayalım mı?

*Kamu Personeli Seçme Sınavı iptal edilecek mi, edilmeyecek mi?
*SABAH'ın ele geçirdiği "çok özel" belgelere göre, MHP lideri Bahçeli', "Mehmetçik katili ve Türkiye'ye meydan okuyan küstah" dediği Barzani'ye 57. Hükümet'teyken silah ve para vermiş.
*DİYARBAKIR’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında askerler, ‘Güçlü ordu, güçlü Türkiye’ ve ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganlar attı. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Baki Aksoy protokol alanında kendisine yer ayrılmadığı gerekçesiyle tören alanını terk etti.
*30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta düzenlenen törenlerle kutlanıyor. Ankara'daki kutlamalara Rize'deki heyelan bölgesinde incelemelerde bulunacak olan Başbakan Erdoğan katılmadı.
*Küçükçekmece'de park halindeki bir otomobile ve Beyoğlu'ndaki 2 iş yerine atılan molotofkokteyli maddi hasara neden oldu.
*Adının Çevik Bir olduğunu söyleyen bir kişinin protokolde oturan Devlet Bakanı Faruk Çelik'e yaklaşarak bir poşet uzatması paniğe neden oldu
*30 Ağustos Zafer Bayramı, töreninin yapıldığı Aydın Atatürk Meydanı’nda, Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş ile CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay arasında tartışma yaşandı.
*Protokolde yerini alan Vali Coş, protokol üyeleriyle tokalaşırken, elini uzattığı CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay, valinin elini sıkmadı. Vali Coş’un törene geç kaldığını öne süren Atay, "Sen padişah mısın? Nasıl gecikiyorsun? Bu kadar insan seni mi bekleyecek? Bugün 30 Ağustos, bir devlet töreni. Bu devlet töreninde, devletin valisi ol’ diye tepki gösterdi.
*ŞIRNAK ’ta sabah uyananlar evlerinin önünde şöyle bir not bulurlar:

“12 Eylül günü sakın sandığa gitmeyin. Gidenler tespit edilip cezalandırılacaktır!”
Van Havalimanı’ndan şehir meydanına doğru giderken CHP Şırnak İl Başkanı Çınar Öktem aktarmış bu tehdidi...

falan filan, falan filan.


Köşe yazarlarına bakıyorum, % 10'u bile yazmamış zaferi, gündelik gerilimlere öyle bir dalmışlar ki unutmuşlar gibi zaferi ya da bilinçli olarak bu millete zaferleri unutturmaya çalışıyor sanki gulyabaniler.

Pardon...
Karıştırdım ben.
Bu bir kutlama yazısı olacaktı değil mi?
Pardon.

2 yorum:

Eylül, dedi ki...

kör ebe oynarsak belki, o başlıkları okumadan, gündemi görmeden, izlemeden dinlemeden o zaman kutlu olsun diyebiliriz belki.. Kutlamalarımız buruk olsun diye bunlar.

orhankaradogan dedi ki...

Ne mutlu unutmayanlara çünkü;
“Nemiz varsa,
eğer bağımsız bir devlet kurmuşsak,
hür vatandaşlar olmuşsak,
şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak,
yurdumuzu Batı’nın pençesinden,
vicdanımızı ve düşüncemizi Doğu’nun pençesinden kurtarmışsak,
şu denizlere bizim diye bakıyorsak,
bu topraklarda ana bağrının sıcaklığını duyuyorsak,
belki nefes alıyorsak,
hepsini, her şeyi 30 Ağustos zaferine borçluyuz...”
Falih Rıfkı ATAY